הנזקים שיכולה לייצר מחלת הסכרת ידועים לכל, שכן מדובר באחת המחלות הנפוצות ביותר בישראל ובעולם ולגורם מוות משמעותי מאוד בעולם המודרני. למחלה יכולים להיות הרבה מאוד סיבוכים הקשורים למקומות שונים בגוף, ובמיוחד בכפות הרגליים. בגלל זרימת דם מוגברת לאזורים התחתונים של הגוף, אנשים שסובלים מסכרת, נקלעים למצבים של בצקות קשות ברגליים, חוסר תחושה, פצעים, כאבים ואף במקרים קיצוניים, מגיעים למצב של כריתה של גפיים לכן, ההתמודדות עם הנושא היא קשה מאוד, ומצריכה התאמות ספציפיות. לחולים סוכרתיים יש הרבה מאוד מדרסים מותאמים, גרביים נוחות במיוחד וכמובן נעלי ספורט מותאמות שיעזרו להם לבצע פעילויות ספורטיבית בצורה נכונה, ובאופן כללי, יעזרו להם בכל נושא הנוחות בהליכה ובריצה.

 

טיפול נכון וממוקד

 

כל בעיות הסכרת השונות באזור הרגליים יכולות להימנע עם טיפול נכון ובחירה בנעליים הנכונות. בחירת נעלי ספורט לחולי סכרת צריכה להיות מאוד מדויקת, וכוללת בתוכה ניואנסים שונים שמגבירים את הנוחות ואת רכות הדריכה. נעילת הנעליים הנכונות עוזרת לווסת את זרם הדם ולמנוע את הצטברות הדם בכפות הרגליים, ובכך למנוע את אותם כאבים מהם כל כך הרבה אנשים סובלים. כאשר מחפשים אחר נעלי ספורט לחולי סכרת, יש כמה אלמנטים שיש לקחת בחשבון: יש לקחת בחשבון את צורת הרגל של האדם, וכן את התמיכה המתאימה בתוך הנעל. כלומר, במקרים רבים של חולי סכרת, יש לחפש נעל רחבה יחסית, עם הרבה מאוד כריות, ומדרס קשיח יחסית, כדי להעניק את אותה תמיכה.

 

יש לקחת בחשבון

 

אלמנטים נוספים אשר חשוב לקחת בחשבון כאשר קונים נעליים לסוכרתיים הם החומרים מהם עשויה הנעל, תמיכה בקשת של הרגל, כיסוי, התאמה אישית וכמובן – האלמנט האופנתי. גם אנשים שנאלצים לקנות נעליים מסוג מסוים, רוצים להיראות טוב ולכן, לפן האופנתי יש חשיבות גדולה מאוד. כיום, יש חברות ספציפיות שמייצרות נעליים לסוכרתיים אשר עושות עבודה נהדרת. הנעליים נוחות במיוחד, פרקטיות ונוחות, ויודעות לתת את הערך המוסף למי שנועל אותם. הדבר החשוב הוא להגיע למקומות הנכונים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שקונים את הנעל, על מנת לוודא שמדובר בנעליים איכותיות שישמרו על הבריאות של המשתמש, וישמשו אותו לאורך זמן.

 

התנהלות נכונה

 

סכרת היא מחלה שאפשר לחיות איתה אם מתנהלים איתה כמו שצריך. זה אומר לקחת תרופות, לשנות את התזונה ולהתאמן כמו שצריך. מעבר לכך, לכל אלמנט יש השפעה, וזה נוגע כמובן לנעליים. כמו שחולה סכרתי לא יכול לאכול שוקולד ללא הפסקה, הוא אינו יכול להיכנס לחנות נעליים רנדומלית ולקנות נעליים כי הן יפות. יש כיום חנויות איכותיות במיוחד שיודעות לתת את הערך המוסף, עם אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, ונעליים מותאמות אשר מסייעות להוריד את הכאבים ברגליים ולמנוע סיבוכים מיותרים וכואבים במיוחד, שעלולים להיגמר בטרגדיה לא נעימה. כיום, נעליים לסוכרתיים הן יפות, מרשימות, ונוחות במיוחד.