למען האמת, אם לחשוב על כך, זה אחלה של פתרון יצירתי לתקופה המשוגעת הזו של מגיפת הקורונה, ולהוסיף לזה את חודשי חופשת הקיץ של הילדים( וגם החגים בפתח, למקרה ששכחתם). התקופה הזו לא ברורה ומלאה בחוסר וודאות טוטאלי, עד כאוס, תקופה לעיתים מנוונת ולעיתים מאתגרת. מה שבטוח, שהיא לא מאתגרת מהסיבות הנכונות.
החיפוש המתמיד אחר אטרקציות, תכנון טיולים, חיסונים, גלידה, קייטנה, אין קייטנה, יש ג׳ימבורי, אין בריכה יש בריכה, יש חיסונים ואין נוגדנים… ואנחנו יוצאים מגדרנו בכדי לא להשתגע בבית בחוסר מעשה ומוצאים את עצמנו מתעייפים רק מהתכנונים הרבים. אז למה לא לנצל את הגינה של הבית ולהפוך אותה לחדר כושר, כזה שיתאים ויאתגר פיזית, אבל באמת, גם את הילדים וגם את המבוגרים שבינינו?

אז בתקופה כזו בה קל מאוד להישאב לשגרה המשעממת בית ולמסכים, כדאי דווקא עכשיו בעונה המתאימה לחשוב על להזיז ולהפעיל את הגוף, ולנצל את הזמן בבית בצורה ראויה, מספקת ובהחלט מתגמלת ולהוציא את המיטב מעצמכם ומבני המשפחה שלכם.

תכנון נכון

חשוב לתכנן את המיקום של כל מתקני כושר לחצר שלכם בצורה שבה יהיה זה נוח גם לגשת וגם להתאמן פיזית על המתקן, ובטח שלא להעמיס על החצר בשלל של מתקני ספורט שבסופו של דבר רק יפריעו ויורידו עבורכם את החשק לעשות בהם שימוש.

מכשירי כושר ביתיים

חושב להכיר את מגוון מתקני כושר לחצר שקיימים בשוק ולבחור מבין כל אלו את המתאימים לכם ולצרכים שלכם ביותר.

טרמפולינה למשל, היא מתקן בין הכיפיים ביותר שקיימים וניתן לרכוש לגינה בביתכם, שתהווה כיף אינסופי למשך שנים רבות גם לכם המבוגרים- וגם לילדי הבית בכל הגילאים.
קפיצה ידועה כמשפרת יציבות, קואורדינציה וחיזוק השרירים באופן מהיר מאוד ואינטנסיבי עצם הקפיצות המרובות והגבוהות בזכות הקפיצים.

 

רצועות trx גם הן אופציה נהדרת לתליה בבית באחד הקירות הפונים לחצר לצורך שמירה על מרחב הליכה ומשיכה, ומשמשות לתרגילים מגוונים לחיזוק הכתפיים והגב. לצד הרצועות קיימים גם ג׳אמפר או רוסו כשעם כולם ניתן לעבוד במגוון תנוחות ודרכים.
וגם לילדים ניתן להמציא מסלולים מהרצועות לדוגמא ולשחק משחקים שקשורים לשמירה על שיווי המשקל.

סולמות מתח וטיפוס גם הם באים במגוון צורות וגדלים וגם הם מהנים בטירוף לכל גיל ולכל תרגיל.

אימוני מתח וכוח ידועים כמחזקי שריר אולטימטיביים לכלל הגוף, ולכן מומלץ לרכוש מתקני ספורט של סולמות וחבלים ואיתם לשלב תרגילים מגוונים.

ניתן גם להמציא תחרויות ומשחקים שונים מתאימים גיל לילדי המשפחה, כי מי אמר שמתקני כושר לחצר משמשים בהכרח רק לכושר?

טיפים נוספים לשימוש במתקני כושר לחצר

מאחר ומדובר באימוני ספורט בחצר ואנחנו נמצאים בעונה החמה- מומלץ לתכנן אימונים קצרים יחסית כשכל אימון יקח כמה דקות ספורות. אם אתם רוצים להגיע להישגים ברורים ויעד ספורטיבי מודגר, כדאי להגדיר אותו כך אך כדאי לתכנן את כל פרטי האימון הקפידה למניעת נזקים.

 

כדאי לשמור על עמדה נגישה בחצר שבה יהיה לכם מקור מים נגיש לשתייה מרובה, במיוחד כשמדובר באמצע היום וימי הקיץ הלוהטים. אפשר להפעיל את היצירתיות ולהמציא מתקנים לבקבוקי המים שלכם נגישים ממש ליד כל מתקן או על שולחן נגיש באמצע החצר.

 

מומלץ גם לחשוב על רכישה או השכרת שמשיות גדולות להצללת החצר שלכם כך שבימי הקיץ תהיו מוגנים מקרני השמש ותהיו בטוחים תחת צל השמשיות, שהיתרון הגדול בהשכרתן שניתן להחזיר לאחר תום ימי הקיץ ואין צורך ברכישה מחייבת.

 

כמו כן, כדאי שלא לשכוח לשלב במהלך אימוני הכושר בחצר שלכם גם מוזיקה מקפיצה לאווירה שתעשה לכם חשק להתאמן ולקפוץ.
זה ידוע שמוזיקת רקע מתאימה לאווירה, תדרבן אתכם ותעניק מוטיבציה מטורפת להמשיך ולהתאמן, ותכניס אתכם לקצב בכל ביט וביט.