כולנו יודעים שהאימון הוא חשוב מאוד לכל אחד מאתנו.

לא כולם מצליחים להתמיד בספורט ולא כולם מסוגלים לשמור על העקביות בספורט. עם זאת יש הרבה אנשים שכן משקיעים באימון ויוצאים לספורט באופן עקבי וקבוע אך משום מה לא כולם באמת קוצרים את התוצאות. לא כולם רואים את ההצלחה בעקבות האימון.

למה זה קורה?

אז כאן חשוב להבין שכל הנושא הזה של תזונה ושל אימון צועדים יחד שלובי זרוע. אם אין הקפדה על מה שאנחנו מכנסים לגוף, אין הרבה תועלת בכל האימון וההשקעה באימון.

אדם שלא מקפיד על תזונה נכונה, אם מיד אחרי האימון הוא יאכל ארוחה מושחתת כל התועלת של האימון תרד לטמיון. אדם שרוצה לשמור על גוף בריא, להפיק תועלת מהאימון, חייב לשים דגש גם על תזונה נכונה. רק אם אוכלים נכון, נוצר שילוב טוב של אימון + תזונה נכונה כאשר שני אלו יחד ייצרו את השינויים הרצויים.

צריכה של חלבון לאחר אימון – מיתוס או לא?

כולנו יודעים שככל המתאמן יצרוך חלבון לאחר האימון, הרי שהוא ייהנה מבניית שריר איכותית וטובה יותר.

כאן ישנם חילוקי דעות. יש כאלה הטוענים שאת החלבון צריך לצרוך מיד לאחר האימון כאשר יש חלון ש חצי שעה אשר בה יש לאכול את מנת החלבון. מנגד ישנם מחקרים שונים המוכיחים שאין כל משמעות בצריכה מיידית של החלבון לאחר האימון אלא שאפשר לצרוך את החלבון במהלך 24 השעות הבאות לאחר האימון.

כך או כך, ברור שחשוב להיצמד להוראות ולכללים כלשהם ולא להתפרע מבחינת התזונה. במיוחד אם משקיעים בספורט, מאמנים ומאמצעים את הגוף, עובדים קשה ולבסוף זורקים את כל המאמצים הללו לפח בגל אכילה לא מבוקרת ולא נכונה.

מה זה תזונה נכונה?

כשאנחנו מדברים על תזונה נכונה אנחנו למעשה נותנים כותרת לשיטות רבות ושונות. עם השנים קמו ונפלו שיטות דיאטה רבות כאשר יש כאלה שקבע כי אין לאכול יחד פחמימות וחלבון. יש מי שקבע שיש לצרוך אך ורק דגנים מלאים. מנגד יש הטוענים כי תזונה נכונה כוללת אך ורק אוכל טבעי ואורגני ויש כאלה שסבורים שלא משנה מה תאכלו ובלבד שתספרו את הקלוריות הנכנסות לגופכם.

יש כמובן את הדיאטות המיועדות לאנשים סוכרתיים ויש את הדיאטות שמיועדות לחולי צליאק. בקיצור, תזונה נכונה היא לא משהו אחד. היא תזונה שמותאמת לכל אחד באופן ספציפי על פי מצבו הבריאותי והתאם לכללי הדיאטה המתאימים לכל אחד.

בכל מקרה נוכל לומר שאין די באימון מכל סוג שלא יהיה אם לא שמים לב גם לנושא הזה של התזונה הנכונה. רק תזונה נכונה בשילוב עם ספורט המתאים למתאמן, יובילו יחד לתוצאות היעילות והטובות. אז שיהיה לבריאות!