הסיבות העיקריות הגורמות להזעה הן התחממות הגוף והיות הגוף בתנועה – שתיהן בלתי ניתנות למניעה במהלך אמון גופני.

בעוד שכל אחד מזיע ברמות שונות, המיקום הוא לרוב זהה: בבית השחי, בצוואר, בגב ובפנים. 

היום, עם טכנולוגיית הלייזר שמיועדת להסרת שיער לגברים בכול הגוף, תוכלו לבחור בגוף חלק ונטול שיער שיפחית גם את כמויות הזיעה שלכם.

איך שיער הגוף קשור לזיעה?

השיער עצמו לא אחראי להפעלת מנגנון ההזעה, עם זאת, זקיקי השיער הממוקמים עמוק בתוך העור, הם אלה שמחוברים לבלוטות הזיעה. זקיקים אלה נשארים במקומן גם לאחר הסרת השיער בגילוח או בשעווה. כלומר, סביר להניח שלאחר הסרת שיער בדרכים אלה, עדיין תמשיכו להזיע.

יש שני סוגים של בלוטות זיעה:

למעשה, השיער יוצר שטח פנים גדול לריח אשר גורם להתרבות של חיידקים. לכן, הסרת כל שיער הגוף בלייזר אולי לא תעצור את ההזעה, אבל כן תוכל להפחית את ריח הגוף.

בלוטות הזיעה מתפקדות בלי קשר לשיער. כך שתזיעו באותה מידה לפני ואחרי הסרת השיער בלייזר. עם זאת יש הבדל אחד והוא – ריח הזיעה יפחת משמעותית לאחר הסרת השיער.

השפעות הסרת השיער בלייזר על ההזעה שלכם

שיער הגוף סופג באופן טבעי את הזיעה, וכתוצאה מכך הגוף מדיף ריח זיעה. טיפול לדילול או להסרת שיער בלייזר, מונע מהזיעה להידבק לשיער ומאפשר לזיעה לזלוג או להתייבש מהר יותר. כלומר, לזיעה לא יהיה שיער אליו היא תוכל להיצמד, ואתם תזיעו הרבה פחות.

שיער הגוף שלכם נועד לשמור על חום הגוף, אבל אם אתם מוצאים את עצמכם לוהטים מדי בחדר הכושר, אזי הסרת שיער בלייזר היא פתרון מעולה.

הסרת שיער בלייזר תפחית באופן משמעותי את רמת הטמפרטורה של הגוף שלכם. למשל, גם אם הלייזר רק ידלל את השיער ברגליים, כבר תרגישו בהבדל ותצליחו להגביר את האמון הגופני מבלי שיהיה לכם חם מדי.

כשהזיעה מתחילה להצטבר על שיער הגוף, הגירוי ממהר להגיע בעקבותיה. לפעמים, העור בבית השחי, על החזה, או על הרגליים, הופך אדמומי ומגרד, לאחר אימון גופני ממושך.

זה קורה בגלל הצטברות הלחות או החיכוך שנגרמים על ידי הזיעה ושיער הגוף המשתפשף בבגדים או בחלקי גוף אחרים. הסרת שיער בלייזר תמנע היווצרות גירויים לא נוחים אלה ותשמור על גוף יבש יותר. 

בעזרת טיפול הלייזר ניתן למנוע גם גירויים אחרים הנובעים מגילוח כמו צריבה, או שיער שצומח לתוך העור.

הסרת שיער הגוף בלייזר יכולה להפחית באופן משמעותי את חום הגוף, מה שיגביר את הסיבולת שלכם. לאחר הטיפול בלייזר, תמצאו שהגוף כבר לא מתחמם בקלות כמו קודם וירד גם הסיכוי לפתח סחרחורת ובחילה – תחושות שעלולות להוביל לנטישת האמון הגופני.

הסרת שיער בלייזר יכולה לייעל את האימון הגופני שלכם בדרכים נוספות. לדוגמה, ספורטאים מקצועיים נוהגים לעתים קרובות להסיר את שיער גופם כדי להפחית את התנגדות האוויר לתנועת גופם. בדרך כלל זה נפוץ בקרב שחיינים ורוכבי אופניים. כבונוס, הסרת השיער בלייזר תספק לכם עור רך וחלק לכול החיים.