תקופת הקורונה הפכה את שגרת האימונים של כולנו לקצת שונה, העובדה שחדרי הכושר היו סגורים לתקופה ממושכת, והעובדה שאנחנו גם היינו סגורים בבית, פתחה אותנו לאופציה של אימונים מחוץ לבית. אך לצד זה שזה נחמד לבצע פעילות גופנית מחוץ לבית, חשוב להבין שיש גם השלכות על הגוף שלנו בעקבות זה. למשל אימונים בסביבה חמה יותר, מה שיכול לגרום להתייבשות מהירה יותר של הגוף, וכמובן אימונים תחת השמש ואור היום, מה שחושף אותנו לפיגמנטציה מהשמש. אז אם גם אצלכם התחילו להופיע כתמי פיגמנטציה מהשמש, עקב פעילות גופנית שביצעתם בחוץ, הנה כל מה שצריך לדעת כדי להיפטר מהכתמים האלה.

 

מה היא פיגמנטציה מהשמש?

פיגמנטציה מהשמש, היא פיגמנטציה מסוג היפר פיגמנטציה, מה שאומר שהגוף מתחיל לייצר מלנין בכמות גדולה ועודפת וזה גורם להופעה של כתמים כהים על גבי הגוף והפנים. הפיגמנטציה לרוב נגרמת עקב חשיפה ממושכת ולא ממוגנת לשמש חזקה, או בקרב אלה שנמצא אצלם עור רגיש יותר שמגיב במהירות לשמש, בצורה של הופעת כתמי פיגמנטציה. הכתמים הללו לרוב נקראים נמשים, או כתמי שמש, וניתן לטפל בהם במספר דרכים, לצד העובדה שחשוב לדעת איך למנוע אותם בעתיד.

 

דרכי מניעה

ישנם כמה דברים בסיסיים שחשוב לדעת כשמתאמנים מחוץ לבית, השמש מאוד חזקה ויכולה להשפיע ישירות על הגוף שלכם. לכן חשוב להישמע להוראות הבאות, כדי לוודא שלא תיפגעו ושלא ייווצרו אצלכם כתמים נוספים מהשמש.

 

דרכי הטיפול