נדמה שכולם עסוקים בספורט. חלקם מכורים לחדרי כושר, מקצתם רצים למרחקים ארוכים. יש כאלה שאוהבים להתאמן לבד ויש כאלה שמעדיפים להתאמן בקבוצות.

הרשמה לחדר כושר

לאור חשיבותם של האימונים הספורטיביים, הרשמה לחדר כושר היא אורח חיים ומתאמנים רבים מחדשים את המנוי בכל שנה. בדרך זו הם בוחרים את סוג האימונים כמו אימוני כוח פונקציונליים, מכשירים כמו אופניים או חוגים כמו יוגה, פילאטיס, ספינינג וכל ענף ספורטיבי אחר שמסקרן אותם. עם הזמן כולם חברים של כולם ונוצרת אווירה נפלאה של אימונים יחד. כל אחד מהספורטאים מדרבן את החבר שלו וכך כל אחד מגיע להישגים מרשימים.

ההשפעות של העיסוק בספורט

פעילות גופנית משפיעה על כל מערכות הגוף. אימוני כוח עוזרים בשמירה והעלאת מסת השריר שהולך ונעלם עם הגיל ועלול לפגוע במפרקים. עם העלאת מסת השריר גדל קצב חילוף החומרים בשל צריכת האנרגיה ומעבר לפעילות תקינה של הוצאת הפסולת מהגוף, חילוף חומרים שומר על משקל תקין ועוזר לירידה במשקל. מערכות נוספות הנתמכות על ידי פעילות גופנית הן מערכת השלד, תומכי הגב שחיזוקם יעזור במניעת כאבי גב, ברכיים ושרירים. הורדת לחץ הדם, שמירה על כולסטרול תקין ובסופו של דבר, כשכל מערכות הגוף תקינות הגוף מרגיש טוב והתחושה הכללית היא נפלאה.

גוף ונפש

אבל לא רק הגוף מרוויח מהפעילות הגופנית. פעילות גופנית תורמת גם במישורי הנפש. כשמתאמנים מקפידים לעסוק בספורט, הם מחויבים למטרה, מפנים זמן ומארגנים להם את סדר היום באופן שמאפשר את זמן הפעילות. הם לומדים על התמדה ועל השקעה, על הצבת יעדים, כישלונות והצלחה. כל אלה הם ערכים שאותם מרוויח המתאמן תוך כדי הפעילות הספורטיבית וכשהכול יחד מתחבר ומצליח, הגוף נראה טוב, הנפש במיטבה, עולה ערכו של האדם בעיניו וכך הוא משדר את עצמו לסביבה.

לבוש והנעלה לאימוני הספורט

ספורטאים רבים משקיעים הרבה מחשבה ותשומת לב לבושם. מעבר לתחושה הנעימה שבגדים יפים משרים על האדם, יש משמעות לסוג הלבוש. עבור ספורט מסוים יש צורך בבגדים צמודים ומנדפי זיעה ובספורט אחר יעדיפו המתאמנים בגדים משוחררים.

חשיבות גדולה יש לתת לנעלי הספורט. הרגליים נושאות עליהן את משקל הגוף ומתאמצות הרבה בפעילות גופנית ויש להתאים את סוג הנעל לסוג הספורט. לריצה יש לנעול נעלי ריצה נוחות ולטיפוס הרים לעומת זאת יש צורך בנעליים מסוג מאסיבי וייעודי לכך.