״תוך כמה זמן אוכל לחזור ולהתאמן שוב?״ זו שאלה נפוצה ששואלים מטופלים לפני ניתוח קוסמטי בפנים, שדואגים שמא הניתוח יפריע לאורח החיים או לתוכנית האימונים הנוכחית שלהם. למרות שבוודאי תרצו לחזור לחדר הכושר בהקדם האפשרי, חשוב מאוד שתתנו לגוף שלכם מספיק זמן שיאפשר לו להחלים כראוי.

הגוף זקוק למנוחה כדי להתאושש ולהחלים מהניתוח

לאחר שעוברים ניתוח כלשהו, העדיפות הראשונה היא להעניק לגוף את המנוחה הנכונה – 

רוב המטופלים נדרשים לקחת חופשה של שבוע או שבועיים מהעבודה. ואם העבודה שלכם היא פיזית, יתכן שיהיה עליכם להימנע מביצוע משימות פיזיות לאחר החזרה לעבודה, כדי להבטיח החלמה מלאה. 

אם אתם מנהלים אורח חיים פעיל ההפסקה הזו יכולה אולי להקשות עליכם, אבל היא חיונית לבריאות ולהשגת תוצאות אידיאליות.

פעילות גופנית מוקדם מדי – יכולה להשפיע על ההתאוששות הכירורגית

אם תתחילו בפעילות גופנית מקדם מדי לאחר ניתוח פנים קוסמטי, אתם עלולים לגרום להיווצרות של מספר סיבוכים: 

ולגבי התוצאות של הניתוח הקוסמטי שלכם – פעילות גופנית אינטנסיבית עלולה להוביל לתוצאות גרועות יותר. לדוגמה, לאחר ניתוח אף, האזור כל כך עדין עד שאפילו לחץ של המשקפיים עלול להשפיע על צורתו של גשר האף.

הליכה, כפעילות גופנית בשלב מוקדם – מומלצת!

למרות שלא מומלץ לעסוק בריצה, יוגה והרמה לאחר הניתוח, הליכה היא דרך אידיאלית להמשיך בפעילות פיזית תוך מניעת בעיות הקשורות לריפוי הניתוח:

אולי לא יהיה לכם נוח לצאת להליכה לאחר הניתוח, אבל הליכה של כמה דקות ביום, מציעה לכם יתרונות רבים.

ציר זמן למשך ההליכה לאחר ניתוח פנים קוסמטי

ציר הזמן שלהלן מתווה קו מנחה כללי שיש לקחת בחשבון בחודש ההחלמה הראשון שלכם. כמובן שציר זמן זה הוא כללי ועשוי להשתנות ממטופל למטופל, תלוי בניתוח הספציפי. 

אל תמהרו, הקשיבו לגוף והקפידו לפעול לפי הוראות המנתח הפלסטי 

בשבוע השישי תוכלו להוסיף אינטנסיביות לאימון הגופני שלכם. שימו לב לגוף שלכם משבוע לשבוע, ובדקו כיצד אתם מרגישים בזמן האימון. את הפעילות הגופנית בחלק זה של ההתאוששות שלכם מהניתוח הקוסמטי, עשו בקצב שלכם, תוך שאתם מקפידים למלא אחר הנחיות המנתח שלכם.

לבסוף, ביצוע תרגילים נמרצים או מאומצים, בשלב מוקדם לאחר ההליך הכירורגי, עלול להזיק לתהליך הריפוי של הגוף. נזכיר שוב כי תרגול אינטנסיבי מדי ומוקדם מדי, עלול לגרום לתופעות מיותרות כמו: חבורות, נפיחות, הצטברות נוזלים, פתיחת החתך ואולי זיהום. 

ואם יש לכם ספק, אין ספק. כלומר, אם אתם תוהים: האם פעילות גופנית זו או אחרת לאחר הניתוח היא בסדר? אל תהססו לפנות למנתח ולשאול אותו לפני שאתם מקבלים החלטה.