אין מה להתווכח עם חובבים האופנועים אלא רק להבין שזה הופך לספורט מקובל גם בישראל ולא רק לדרך להתנייד לעבודה וללימודים. ההבדל בין השנים האחרונות לבין מה שהיה בעבר הוא שכעת לא מדובר רק בקומץ משוגעים לדבר אלא גם למי שהחליט שזה ספורט לכל דבר ולכן זה מתחיל מגיל צעיר. עוד עוזר להתקבלות של הספורט הזה גם האינטרנט ושאר הסרטים והאתגרים שדוחפים רבים לנסות כמה שיותר ולהתמודד עם הקשיים. זה יכול להיות נסיעה במקומות קשים לצליחה כמו מדבריות והרים, וכאלה יש לנו בשפע גם בישראל, וזה יכול להיות ספורט של רכיבה על אופנועים בכבישם הארוכים מאוד שיש בעיקר בחו"ל. 

תרבות הרכיבה משתפרת גם בישראל

שם תרבות הנסיעה למרחקים היא יותר מקובלת, מטבע הדברים, משום שישראל כקטנה ואין בה כבישים ריקים רבים שמאפשרים את החוויה הזאת. יחד עם החוויות האלה מגיעה גם ההתמקצעו בכל מה שקשור לקניית ציוד לאופנועים רק בחנויות מתמחות שמייבאות לישראל את המותגים הבטוחים והאיכותיים ביותר שנהוג למצוא בתחום זה. האופנוענים בישראל מודעים היטב למה שמיוצר בתחום ולכן גם דורשים את הטוב ביותר לכל מי שצריך את הציוד הזה כדי להמשיך בספורט היקר והמושקע הזה. לצד חנויות מתמחות יש גם מוסכים שמתמחים בשפצורים ובתיקונים הנדרשים גם באופנועים שרוצים לשפץ, בין אם הם פריט אספנים ובין אם מדובר באופנועים שהם המילה האחרונה בתחום זה. 

קניית ציוד מותאם לרוכבים ולאופנועים

תרבות הרכיבה על אופנוע לא נולדה בישראל והיא גם לא חדשה כאן. כבר שנים רבות מתנהלים כאן מירוצי אופנועים מאולתרים בכבישים ובשטחים שהם מתאימים לכך וקהילת האופנוענים יודעים היטב את מה לחפש כמסלול הבא. לכן, הם גם מאוד אמונים על החלפת מידע מבוקש בנוגע לציוד שמתאים להם ומגיע לישראל והוא איכותי ומתאים למטרות שלהם. הציוד חייב להיות חזק, עמיד, לשדרג במידה רבה את הבטיחות של רוכב האופנוע וגם של התחזוקה של האופנוע עצמו. אפשר למצוא ציוד רכיבה כמו קסדות ומעילים, מגפיים ונעליים מיוחדות, חליפות מגן, מגינים שונים, משקפי אבק, תיקים, פריטים שונים לאופנוע עצמו כמו כידונים ומגינים ועוד. כל רוכב אופנוע יודע בדיוק מה הוא אוהב ומה הוא צריך וזה מה שהוא מחפש בחנויות המובחרות שמתמחות בכך ויודעות מה לייבא. 

מעגלי הרוכבים מתרחבים

באופן מפתיע, אנחנו יכולים למצוא בקהילת הרוכבים לא רק צעירים שברור שיתלהבו מכך. אנחנו מוצאים גם את המבוגרים שעבר כבר מזמן את גיל 50 וגדלו על ההילה של אופנועים כמו הארלי דיווידסון המופלא והאגדי ועוד סרטים שהצליחו להנכיח את האופנוע בישראל ככלי רכיבה לגיטימי. יש יותר רוכבים בזהירות ובצורה אחראית ולא רק מי שנהוג היה לחשוב שהם לא נוהגים בצורה בטוחה ולכן מסכנים את עצמם ונהגי רכב בנהיגה פרועה. היום מי שרוכב על אופנוע יכול למצוא את החברים שלו לקהילה בכל גיל ובכל מקום ולהתחבר מיד בזכות האהבה לכלי התחבורה הייחודי הזה בקלות.