פעילות גופנית היא הדרך המוכחת להשגת בריאות טובה. לרוב, אנשים נוטים להגביל את עצמם לסוג אחד של אימון גופני או שניים. אבל שילוב של כמה סוגי אימונים, עשוי להיות יעיל יותר למניעת נזקי הישיבה הממושכת.

אחרי הכול, אנשים שיושבים במשך שעות, גם אם על אחד מאותם כסאות משרדיים ארגונומיים, עשויים בסופו של דבר לסבול מבעיות בריאות שונות. כדי למנוע זאת, מומלץ לאמץ שגרה קבועה של אמון גופני.

סוגי אימון גופני שישמרו על גוף בריא

  1. תרגילי שיווי משקל

תרגילים לשיפור שיווי המשקל יגרמו לכם להרגיש יציבים יותר על הרגליים וימנעו מעידות. ככול שאנחנו מתבגרים, חלה התדרדרות במערכות ששומרות על איזון הגוף: הראייה, האוזן הפנימית ושרירי הרגליים והמפרקים. תרגילי שיווי משקל יסייעו לכם לשמור על מיומנויות אלה.

תרגילי אלה כוללים בדרך כלל:

  1. אימון אירובי

אם קשה לכם לעלות במדרגות, אתם כנראה זקוקים לאימון אירובי. האימון יתקן את מצב הלב והריאות, ויזרים מספיק דם לשרירים כדי שיוכלו לפעול ביעילות. אימון אירובי מזרז את קצב הלב והנשימה, חשוב לתפקודים רבים בגוף, משפר את תפקוד הלב והריאות ומגביר את הסיבולת.

פעילות אירובית מסייעת גם:

  1. אימון כוח

עם השנים, אנחנו מאבדים מסת שרירי. אימוני כוח בונים אותה חזרה. אימונים אלה יעזרו לכם להרגיש בטוחים יותר ומסוגלים לבצע משימות יומיומיות כמו נשיאת מצרכים או הרמת חפץ כבד בבית. אימוני כוח גם יעזרו לכם לקום בקלות מהכיסא או הרצפה וגם לעלות בקלות במדרגות.

חיזוק השרירים:

  1. אימון מתיחות

המתיחות שומרות על גמישות הגוף. עם העלייה בגיל, השרירים מתקצרים ולא פועלים כראוי. מצב זה מגביר את הסיכון להתכווצויות שרירים, לכאבי מפרקים ולנפילות. הוא מקשה גם על פעילויות יומיומיות כמו התכופפות כדי לשרוך את הנעליים. המתיחות מאריכות את השרירים, מגמישות ומגדילות את טווח התנועה, ומפחיתות כאבים.

לפני ביצוע המתיחות, יש לחמם את השרירים באמצעות צעידה במקום או הנפת הזרועות. תנועות אלה יעודדו הזרמת דם וחמצן לשרירים ויקלו עליהם להתחיל להשתנות.

  1. ריקוד

הריקוד טוב לא רק לעמוד השדרה אלא לכול הגוף. הריקוד מפעיל את כל קבוצות השרירים הגדולות ואת הפעילות של לב-ריאה. הריקוד דורש גם כוח, קואורדינציה ושיווי משקל. סגנונות ריקוד כוללים צורות שונות של פעילות גופנית, אבל כל סגנון יועיל לבריאות שלכם בטווח הארוך.

יתרונות הריקוד כוללים, בין היתר:

לבסוף, פעילות גופנית היא הדרך הטובה ביותר לשיפור כלל מערכות הגוף, למניעת נזקים וכאבים ולשמירה על גוף בריא גם לטווח הארוך, בעיקר אם אתם מבלים את שעות העבודה שלכם בישיבה ממושכת.